drzwi tarasowe hst

Jakie drzwi podnoszono-przesuwne HST wybrać?

Budując dom jednorodzinny, wiele osób marzy o dużych przeszkleniach. Dotyczy to zwłaszcza salonu, gdzie najczęściej umieszcza się drzwi tarasowe. Duże okna nie tylko pięknie się prezentują, ale także zapewniają panoramiczny widok i doskonale łączą wnętrze domu z tarasem lub ogrodem. Do wyboru jest wiele rozwiązań, ale najbardziej polecanym są nowoczesne drzwi HST, czyli podnoszono-przesuwne. Co warto o nich wiedzieć? Jakie konkretnie produkty sprawdzą się najlepiej?

Czym są drzwi Podnoszono-przesuwne HST?

Jeśli chce się posiadać w domu wielkoformatowe okna plastikowe, wówczas warto sięgnąć po drzwi podnoszono-przesuwne HST. W takiej konstrukcji skrzydła okna PCV znajdują się na dwóch niezależnych prowadnicach. Gdy drzwi się otwiera, wówczas jedno skrzydło chowa się w drugie. Co ważne, otwieranie drzwi HST jest wyjątkowo łatwe, dzięki specjalnym mechanizmom okuciowym. Wystarczy jedynie odrobina siły, by przesunąć skrzydła. Drzwi HST są o wiele wygodniejsze np. od drzwi rozwieranych, które zajmują przestrzeń we wnętrzu domu po otwarciu. W przypadku drzwi tarasowych nie ma tego problemu, dzięki czemu można w salonie czy innym pomieszczeniu dowolnie aranżować wnętrze.

Estetyka drzwi HST

Jedną z głównych zalet drzwi podnoszono-przesuwnych jest to, że można dzięki nim tworzyć naprawdę duże przeszklenia. Oznacza to więcej światła w domu i niczym niepodzieloną przestrzeń, gdy okna plastikowe są otwarte. Drzwi tarasowe mogą mieć także różną estetykę, wszystko w zależności od upodobań użytkowników. Indywidualny styl okien, zgodny z architekturą czy aranżacją domu, można uzyskać np. dzięki okleinom imitującym drewno. Do wyboru są także okna PCV w różnej kolorystyce czy ekskluzywne folie o wyglądzie lakierów metalizowanych. Niektóre modele okien można nawet wyposażyć w nakładki aluminiowe. Charakter drzwiom HST bez wątpienia dodadzą odpowiednie klamki.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST 85 mm Aluplast

W domu jednorodzinnym doskonale sprawdzą się drzwi trasowe Aluplast. Okna plastikowe tej firmy to produkty komfortowo łączące wnętrze domu z tarasem. W przypadku firmy Aluplast pojedyncze skrzydło drzwi może mieć od 0,8 do nawet 3 metrów szerokości i wysokość do 2,5 m. Oznacza to, że Aluplast daje swoim klientom możliwość stworzenia nawet 6-metrowego przeszklenia. Drzwi HST 85 mm Aluplast można wykonywać w różnych schematach i układach skrzydeł, ale najpopularniejsze to produkty 2-kwaterowe oraz 4-kwaterowe, w których znajdują się części nieotwierane lub nie. Okna PCV Aluplast są także bardzo szczelne, co zapewnia układ nakładających się zaczepów wyposażonych w uszczelki. Drzwi podnoszono-przesuwne HST 85 mm Aluplast występują w trzech wersjach: Basic, Standard oraz Premium. Najbardziej energooszczędne są drzwi w wersji Premium. Nie ma także problemu, by w produkcie tym pojawił się niski próg, który całkowicie eliminuje bariery architektoniczne w domu.

Drzwi przesuwne Schüco

Kolejnym produktem do budownictwa jednorodzinnego są okna PCV Schüco. Firma ta oferuje drzwi tarasowe w trzech wariantach konstrukcyjnych: Schüco LivIngSlide, Schüco ThermoSlide, Schüco EasySlide. Dzięki takiemu podziałowi każdy może dobrać stolarkę okienną do swoich potrzeb, np. pod względem izolacyjności cieplnej czy wymiarów. Drzwi przesuwne Schüco charakteryzują się doskonałą izolacją progu drzwiowego, niewielką szerokością profili i zwiększoną ochroną przeciwwłamaniową. Okna plastikowe tej firmy to także optymalna izolacja akustyczna, odporność na wiatr i wodę, prosta obsługa oraz łatwa konserwacja.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST nadają wnętrzom jasny, nowoczesny charakter, a do tego powiększają optycznie pomieszczenia. Jeśli ktoś szuka takiego rozwiązania do domku jednorodzinnego, powinien zainteresować się wysokiej jakości produktami od cenionych producentów. Do nich bez wątpienia można zaliczyć drzwi podnoszono-przesuwne HST 85 mm Aluplast czy drzwi przesuwne Schüco. Oba produkty cechują się doskonałą izolacyjnością cieplną, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, a do tego są proste w obsłudze i oferują niski próg.