drzwi tarasowe przesuwne aluplast smartslide

Drzwi przesuwne smart-slide od Aluplast

Taras to idealne miejsce do wypoczynku przy domu. By jednak w pełni z niego korzystać, potrzeba także zagwarantować odpowiednie przejście z wnętrza budynku na zewnątrz. Okna plastikowe nadają się do tej roli idealnie – są wyjątkowo trwałe, szczelne i łatwe w konserwacji. W przypadku okien tarasowych warto zdecydować się na tzw. drzwi przesuwne, które nie ingerują w aranżację pomieszczeń, zapewniając dużo przestrzeni domownikom. By mieć pewność, że drzwi będą służyły latami, dobrze jest postawić na modele od sprawdzonych producentów. Takim produktem bez wątpienia są drzwi przesuwne smart-slide firmy Aluplast. Co warto o nich wiedzieć?

Budując dom jednorodzinny, zawsze warto przemyśleć montaż okien tarasowych. Duże przeszklenia wspaniale się prezentują i pozwalają do pomieszczeń wprowadzać spore ilości naturalnego światła. Dzięki temu pokoje są nie tylko jaśniejsze, ale i optycznie się powiększają. Duże okna plastikowe to także panoramiczny widok na ogród, a więc można dzięki nim pobyć bliżej natury. Drzwi przesuwne smart-slide to produkt nowej generacji, który nie tylko jest praktyczny, ale i estetyczny. Czym się charakteryzują?

Duża szczelność

Wszystkie okna PCV Aluplast to produkty energooszczędne, o dobrych parametrach izolacyjnych. Nie inaczej wygląda to w przypadku drzwi przesuwnych smart-slide. Produkt ten doskonale chroni przed wiatrem, deszczem i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Co sprawiło, że okna plastikowe przesuwne od Aluplast to tak szczelne konstrukcje? Przede wszystkim odpowiadają za to dopasowane uszczelki obwodowe skrzydła, poprzecznie dociskane do ościeżnicy po całym obwodzie. Docisk ten jest oczywiście realizowany poprzez przekręcenie klamki. Jednak nie tylko uszczelki pomagają uzyskać szczelne okna PCV. Praktyczne okazują się być również punkty ryglowania w obszarze słupka.

Szeroki wybór kolorystyki

Okna plastikowe mają tę zaletę, że można je produkować w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu także drzwi przesuwne smart-slide można dopasować do indywidualnych potrzeb. Nie ma problemu, by te przesuwne okna PCV pokryć dekoracyjnymi foliami, które będą pasować zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie eleganckich nakładek aluminiowych aluskin. Mogą one mieć dowolny kolor z palety RAL. Takie nakładki barwione są albo poprzez nowoczesne technologie lakierowania, albo malowania proszkowego.

Komfort obsługi

Drzwi przesuwne smart-slide Aluplast to także duża wygoda otwierania i zamykania. Taki efekt firma uzyskała dzięki zamontowaniu specjalnych mechanizmów okuciowych, przypominających nieco produkty używane przy drzwiach podnoszono-przesuwnych HST. W drzwiach smart-slide otwierane skrzydło przesuwa się na wózkach względem części nieotwieranej. Wystarczy jedynie minimalna siła, by otworzyć drzwi. Dobrze jednak mieć świadomość, że firma Aluplast oferuje drzwi przesuwne smart-slide jedynie w schemacie 2-kwaterowym, w którym jedno skrzydło jest ruchome, drugie nie.

Co jeszcze wyróżnia okna plastikowe przesuwne smart-slide?

Okna tarasowe smart-slide mogą mieć skrzydła o wymiarach 1,5 x 2,3 m, więc pozwalają na stworzenie sporych przeszkleń. Osoby, dla których liczy się bezpieczeństwo stolarki okiennej, powinny zainteresować się możliwością zastosowania w drzwiach przesuwnych technologii wklejanej szyby. Dodatkowo takie rozwiązanie znacznie zwiększy sztywność całej konstrukcji. Głębokość zabudowy skrzydeł w tym produkcie wynosi 70 mm, a ramy 140 mm. Współczynnik przenikalności cieplnej ramy Uf to 1,3 W/(m2*K).

Drzwi przesuwne smart-slide od Aluplast to nowoczesny produkt, który doskonale sprawdzi się w nowym budownictwie. Będzie idealny dla osób poszukujących okien nie tylko szczelnych, ale również takich o komfortowej i intuicyjnej obsłudze. Okna plastikowe przesuwne smart-slide charakteryzują się łatwością wykonania, więc ich produkcja jest bardzo wydajna. Dzięki temu, że skrzydła drzwi smart-slide nie „wchodzą” w głąb pomieszczeń, pozostawiają pełną swobodę aranżacji wnętrz.